Genel

Yanık Trafo Bakımı

Yanık Trafo Bakımı

Yanık trafo bakımı ile kullanılan trafoların yeniden işlevini devam ettirmesi sağlanır. Ancak bu işlemler öncesinde mutlaka bu trafoların neden yandığı hakkında detaylı olarak bilgi edinmek gerekir. Sonrasında genel bir bakım ve arıza onarımı ile sorunun çözümlenmesi sağlanır. Günümüzün en önemli sistemlerinden birisi olan trafolar elektrik enerjisinin iletilerek dağıtılmasında son derece işlevsel sistemlerdir. Bu sistemlerin uzun yıllar kullanılması işletmeler açısından oldukça önemlidir.

Yüksek bir trafo verimi alınabilmesi için mutlaka bu sistemlerin periyodik olarak bakımdan geçirilmeleri gerekir. Aksi halde kısa süre içerisinde yanma ya da çeşitli arızalar nedeniyle işlevlerini yitirebilirler. Bu sistemler aşırı derecede ısınmaya karşı son derece yatkındır. Çünkü devreler arasında bulunan gerilim seviyeleri yükseldikçe ya da azaldıkça çekirdek ile sargılarda bulunan ısı da kaybolur. Yağ ise trafoların dahili sargıları arasında dolaşarak sıcaklığın artışına neden olur. Böyle durumlarda yanık trafo problemi yaşanabilir. Firmamız yanık trafo bakımı konusunda beklentilerinize en iyi şekilde yanıt veren hizmetler sunar.

Profesyonel Trafo Bakım Hizmeti

Yanık trafo bakımı sırasında her zaman alanında uzman olan personellerimiz hizmet sunar. Bu süreçte birtakım işlemlerin yapılmasına büyük bir özen gösteriyoruz. Yılda bir defa mutlaka yapılması gereken genel bakımlarda da ekstra bir titizlik göstermekteyiz. Bu işlemler sayesinde trafolarınız arıza ortaya çıkarmadan uzun yıllar güvenle çalışma olanağı elde eder. Genel olarak trafolarınıza bakım yaptırmak yanık trafo probleminin de önüne geçilmesinde etkilidir. Trafo bakımlarında her zaman dikkat ettiğimiz konular şunlardır:

  • İlk olarak trafo çevirme oran testleri yapılır.
  • Daha sonra trafo izolasyon testleri yapılır.
  • Primer ve sekonder sargı dirençleri ölçülür.
  • AG ve OG bara ve kablo bağlantılarının kontrolleri gerçekleştirilir.
  • Yağ seviyesi röle fonksiyon testleri yapılır.
  • Yağ sıcaklık termometresi fonksiyon testleri yapılır.
  • Yağ gerilim ve rutubet testleri yapılır.
  • Yağ iç yüzey gerilim testleri yapılır.
  • Yağ asidite testleri yapılır ve izolatör temizlikleri gerçekleştirilir.
  • Eklatör aralıklarının ayarlanması sağlanır.

Tüm bu işlemler sırasında sizlere destek veren kişiler trafo sektörünün tüm dinamiklerine hakim olan çalışanlarımızdır. Beklentilerinizin karşılanmasında bu kişiler profesyonellikleri ile öne çıkmaktadır. Düzenli bir bakım işlemi sonrasında transformatörler uzun süre daha çalışmaya devam eder.

Yanık Trafo Bakımı Neden Yapılmalı?

Yanık trafo bakımı birçok nedene bağlı olarak yapılmalıdır. Bu bakım çalışmaları sırasında mutlaka uzmanlardan destek almanız gerekir. Bu süreçte sektörün her detayına hakim olan çalışanlarımız ile sizlere en iyi trafo bakım desteğini sunuyoruz. Bizlerden hizmet almak sizlere birçok açıdan kazandırmaktadır.

Beklentilere yanıt veren firmamız her açıdan en kaliteli hizmetleri alabilmenizde önemli destekler sunmaktadır. Yanık trafo bakımı sırasında her açıdan en iyi desteği sizlere sunmaya çalışıyoruz. Bu süreçte yapılan her işlem sayesinde trafoların da ömrünün uzaması sağlanmış oluyor.

Bizlere ulaşmak Çok kolay, Sizde 2.El trafo Alıp, satmak veya Takas yapmak isterseniz. 0 505 004 07 02
Numaramızdan veya İletişim sayfamızda ki Form kısmında ulaşabilirsiz. Diğer Merak ettiğiniz soruları yorumlar kısmında belirtmeniz yeterlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir