Genel

Kuru Tip Trafo Özellikleri ve Kullanım Alanları

Kuru Tip Trafo

Kuru tip trafo elektriğin dağıtılmasında son derece önemli işlevlere sahip olan trafolardır. Trafolar üç farklı grupta incelenir. Bu gruplandırma da trafoların işlevlerine göre bir ayrıma tabi tutulur. Trafoların türleri şu şekildedir:

  • Kullanım amaçlarına göre kuru tip trafolar
  • Nüve tipine göre kuru tip trafolar
  • Soğutma tipine göre kuru tip trafolar

Şeklinde bir ayrım vardır. Her trafo türünün kendine göre birtakım işlevleri vardır. Kuru tip trafolar soğutmalı trafoların grubunda yer alır. Bu sistemler manyetik devresi ve sargıları yalıtkan sıvıdan korunmayan trafo türleridir. Kuru trafolar kuru olduğundan hiçbir şekilde yağ içermezler.

Bu trafo türleri dış etkenlere karşı yalıtılmış şekilde üretilirler. Aynı zamanda cam elyaf destekli epoksi içerisine reçine ile sargıları sıkı bir şekilde örülmüş olan sistemlerdir. Bu tipteki trafo türleri atmosfer altında ya da gaz içerisinde çalışabilme kapasitesine sahiptir. Manyetik devrelerinde ve sargılarının içlerinde herhangi bir şekilde sıvı bulunmamaktadır. Yüksek standartlarda olan bu trafolar konusunda firmamız sizlere gerekli her türden desteği eksiksiz olarak vermektedir.

Kuru Tip Trafo Özellikleri

Kuru tip trafo modelleri son derece işlevsel tasarımlara sahiptir. Bu ürünlerin uzun yıllar sorunsuz kullanılmaları da bu özelliklerine bağlıdır. Kuru tip trafo özellikleri arasında en çok dikkati çeken özelliği yüksek ve alçak gerilim sargılarının kapalı ortamlarda imal edilmesidir. Aynı zamanda reçineli ve vakum altında imalatları gerçekleştirilmektedir.

Bunların yanında sargı yalıtımlarında tamamen epoksiden yararlanılır. Bu madde kolay kolay tutuşmayan bir yapıya sahiptir. Aynı zamanda tutuşsa dahi kendiliğinden sönebilme avantajına sahiptir.

Koruma ve sinyal donanımı olarak da aşırı ısınmalar karşısında önemli bir koruma özelliği olan sıcaklık kontrol sistemi vardır. Firmamız kuru tip trafolar konusunda sizlere en iyi standartlarda hizmetler vermektedir. Beklentilere yanıt veren bu trafoların satışından satış sonrası desteklere kadar her anlamda hizmet almanıza imkan tanıyoruz. Firmamız bu hizmetleri sunarken her zaman profesyonel bir şekilde davranmaktadır. Beklentilerin karşılanmasına büyük bir özen gösteriyoruz.

Kuru Tip Trafoların Kullanım Alanları

Kuru tip trafo modellerinin birçok farklı alanda kullanımı mevcuttur. Bu trafoların birçok kullanım avantajının bulunması kullanım alanlarının da geniş olmasını sağlamıştır. Firmamız kuru tip trafo modelleri üzerinde son derece detaylı bir şekilde bakım ve onarım işlemleri yapabilmektedir. Aynı zamanda bu trafoların satış, montaj işlemlerinde de sizlere gereken destekleri sağlamaktayız. Kuru tip trafoların kullanım alanları arasında şunları söylemek mümkün olabilir:

  • Okul binaları
  • Hastane binaları
  • Otel ve marina alanları
  • AVM tarzındaki büyük alışveriş alanları
  • Pompa istasyonları
  • Yer altı trafo sistemleri
  • Demiryolu ve barajlar

En çok kullanıldıkları alanlar arasında yer almaktadır. Bu trafoların birçok farklı alanda kullanılması özelliklerinden kaynaklanmaktadır. Üstün standartlarda olması önemli alanlarda ve insan kalabalığı olan yerlerde tercih edilmelerini sağlamıştır.

Bizlere ulaşmak Çok kolay, Sizde 2.El trafo Alıp, satmak veya Takas yapmak isterseniz. 0 505 004 07 02
Numaramızdan veya İletişim sayfamızda ki Form kısmında ulaşabilirsiz. Diğer Merak ettiğiniz soruları yorumlar kısmında belirtmeniz yeterlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir