Genel

Trafo Kiralama

Kiralık Trafo

Trafo kiralama işlemleri için gerekli tüm hizmet ve şartları sizlere sunmaktayız. Trafo kiralama işlemleri ile alakalı bazı gerekli hususlar bulunmaktadır. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz.

. Hizmet şartları

. Sözleşme

. Hizmet satışı bedel hesapları

. Özel durumlardaki hizmet koşulları

. Kiralama bedeli

. Kira süresi

. Kiraya verilecek araçların kullanıcısı

. Kiralanan trafoların çeşitli nedenlerde oluşabilecek problemlerdeki sorumluluklar

. Trafo kira süresi

. Trafo araç ve gereçlerinde meydana gelecek hasarlar

. İade koşulları

Bu koşullar dikkate alınarak gerekli tüm işlemler gerçekleştirilerek trafo kiralaması yapılmaktadır. Trafo kiralama işlemlerinde seçeceğiniz trafonun özellikleri marka ve güç kaynağına göre birçok seçenek ve fiyatlandırmalar sağlanmaktadır.

 İhtiyacınızı en iyi şekilde karşılayacak trafo seçimi için bizlerden gerekli desteği sağlayabilir ve aklınıza takılan her konuda bilgi alışverişi yapabilirsiniz. Kiralama işlemi yaparken trafonun kullanım süresi kapasitesi ekipmanlarındaki durum koşullar iade ve kulanı şartları gibi her türlü detayı mutlaka araştırmalı ve bu doğrultuda kiralama işlemi sağlamalısınız.

Trafo Kiralamada Nelere Dikkat Edilmeli?

Trafo kiralama işleminde, transformatör seçiminde önemli bazı konular mevcuttur. Günlük kiralanan transformatörleri seçerken, güç kaynağı seçenekleri, kullanıcı yükünü ve koşullarını araştırmak gereklidir. Transformatör kapasitesi, akımı, voltajı ve çevre şartlarından teknik bilgilerin yer aldığı trafo adına bakılmalıdır. Transformatör kapasitesi, ekipman kullanım kapasitesi, nitelikleri ve kullanım süresinin ne olduğuna mutlaka bakılmalı ve tespiti yapılmalıdır.

Trafo kapasitesi 90’nın üzerinde seyretmesi için transformatör elektrik yükü taşınmalıdır. Bunun yanı sıra trafo birincil bobin voltaj değeri için elektrik ekipmanlarına göre belirlenmelidir. En iyi düşük gerilim üç fazlı, dört telli olan güç kaynağıdır. Motor ihtiyacını gidermek amaçlı, motor başlangıç yüküne dikkat edilmelidir.

Transformatörün esas niteliği elektrik enerjisini iletmektir. Transformatör boyutu voltajın seviyesinin nasıl olduğuyla ilgilidir. Gerilim düşük kapasite büyük olursa elektrik akımı artış gösterir ve kayıp daha fazla olur. Transformatör boyutu genelde büyük olur ve voltajın oranı düşük ve yüksektir. Elektrik iletimi sağlamak ve güç dağıtımını orantılı yapabilmek için yani trafonun sağlıklı işlev görebilmesi için transformatör kullanılmalıdır.

Trafo kiralamadan önce çevre şartları da dikkate alınmalıdır. Örneğin; Gerilimin sık sık dalgalanma oluştuğu yerlerde regüleli trafo kullanılmamalıdır. Kullanılacak bölge sıcak bir iklime sahip ise, kuru tip trafo seçimi yapmanız doğrultusunda, soğutma işlemine ihtiyaç duyabilirsiniz. Bölge tozlu bir bölge ise kuru trafoda sıkıntı oluşabilmektedir. Trafo kiralama işleminde zati güç kayıplarına göre gerekli tespitleri sağlayıp seçim yapmanız daha doğru olacaktır.

Y üretilmiş trafo tiplerinde sargılı model seçimine dikkat edilip maliyeti daha aşağı çekmenizde fayda olacaktır. Trafo kullanımı yapılacak yerin havalandırma sistemine de dikkat edilmelidir. Bu kapsamda en iyi trafo modeli ve markası best trafo olarak tercih edebilirsiniz. Bunun haricinde yağlı tip trafo seçenekleri daha doğru bir tercih olabilir. Bunun yanı sıra resibloc modeli de çok tercih edilenler arasında bulunmaktadır. Uzun ömürlü olup kullanımı daha kolaydır.

Trafo Seçimi

Trafo kiralama için birçok alternatif karşımıza çıkmaktadır. Yerli trafo üretimleri yapıldığından ihtiyaca dönük trafo seçimi nasıl yapılmalıdır?

Güç transformatörleri iki şekilde ayrılmıştır. Güç ve özel transformatörler olarak iki şekildedir. Noktaların, aşamalı transformatörler, dağıtım ve kontak transformatörlerin kullanım şekline göre ekipmanların iletimi ve dağıtımında kullanılmaktadır. yapısal olarak çift sargı, üç sargı ve lotus transformatörü.  Bunlar tek fazlı, üç ve çok fazlı transformatörlerden oluşmaktadır.

Trafo kiralama ve seçiminde birçok açıdan dikkat etmenizi gerektirecek hususlar bulunmaktadır. Bunların seçimini yaparken kullanım yeri ve amacına göre model ve güç dağıtımına dikkat edilmelidir. Bu aşamada iyi markalar seçilmelidir. Trafo seçiminde kiralama yaparken mutlaka parça ve servis hizmetlerini de dikkate almalısınız. Trafo kayıpları ile alakalı tercihlerde ise kayıp düştükçe maliyetler artacağından bütçenize uygun bir trafo kiralamanız daha mantıklı olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir