Genel

Trafo Arıza Servisi

Trafo Tamir Bakım

Trafo arıza servisi olarak, bakım, onarım, kesici bakım ve onarım işlemleri, ölçüm ve raporlama testleri yapmakta ve kaliteli ve güvenli hizmet sağlamaktayız. Trafo arıza servisi, alçak gerilim ve yüksek gerilim durumlarında bobin sarma, kurutma, montaj ve test işlemlerini gerçekleştirmektedir. Trafoda bulunan her çeşit onarım ve bakım işlemlerini garanti kapsamında sağlamaktayız.

Parça değişimi gerçekleşirken mutlaka orijinal ürünler kullanmaktayız. açma ve kapama yaylarındaki çalışma performansını kontrol edip tüm ölçümlerini gerçekleştirmekteyiz.  Ölçümler yapıldıktan sonra hareketli olan tüm parçaların yağlama işlemlerini sağlıyoruz. Fabrikalar ve işyerlerinde tesisat denetleme ile ilgili ölçümleri yaparak rapor hazırlayıp bu doğrultuda hareket etmekteyiz.

Trafo Arıza Servis Hizmetlerimiz

Servislerimizde en yeni ve en teknolojik test cihazlarını kullanmaktayız. Müşterilerimizin beklentileri ve talepleri doğrultusunda çalışmalara yaparak müşteri memnuniyetini sağlamaktayız. Servisimiz yaptığı dikkatli ve titiz çalışmaları doğrultusunda her türlü ürün testini sağlamakta ve buna göre raporlama sağlayarak en iyi hizmeti amaçlamaktadır.

Trafo Arızaları Ve Nedenleri

Transformatörler, elektrik sisteminde en önemli parçalardan biridir. Yüksek güç kapasitesine sahip olan transformatörlerin sağlıklı ve sorunsuz çalışabilmeleri için mutlaka doğru ve düzenli bir bakıma ihtiyaçları vardır. Trafo arıza servisi olarak bu doğrultuda birkaç bilgiyi paylaşarak bakım işlemlerinin önemini vurgulamış olalım.

Trafolar, manyetik devre, elektriksel devre, yalıtım ve soğutma maddelerinden oluşmaktadır. Bu maddelerin ve kaynakların her bir parçasında ayrı nedenlere sahip arızalara meydana gelebilmektedir. Yaptığımız çalışmalardan ortaya çıkan neticede, tarnsformatörlerde gerekli bakım ve onarım çalışmalarının yetersiz sağlanmasından kaynaklıdır.  Transformatörlerde genelde yaşanan en büyük sorun aşırı ısınmadır. Transformatörün ısısı soğutucu madde ısı ile başka bir parçanın arasındaki sıcaklık farkı anlaşılır. Genelde yağla soğutulması durumuna sıcaklık 50 dereceyi geçmemelidir.

Trafolarda bulunan transformatörler güç ve dağıtım işlemlerini gerçekleştirmekte olduğundan, ısınma tespit edildiğinde transformatör dışındaki tüm olasılıklara önce bakılmalıdır. Trafo arıza servisi olarak bu konuda oldukça hassas ve titiz çalışmalar sağlamaktayız. Profesyonel bir ekip çalışması ile trafolarda meydana gelebilecek her türlü arıza anında müdahale ederek doğru bir tespit ve doğru bir müdahale ile sorunsuz bir şekilde bakımı ve tamirini yapmaktayız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir