Genel

Trafo Yağı

Trafo Yağı

Trafo yağı transformatörlerin düzenli bir şekilde çalışabilmesinde son derece önemli bir malzemedir. Bu malzemenin kaliteli ve yeterli seviyede olması sistemlerin işlevlerini en iyi şekilde yerine getirebilmesinde büyük bir öneme sahiptir. Elektrik sistemlerinin düzenli olarak çalışmasını sağlayan cihazlar transformatörlerdir. Bu sistemler trafo olarak da bilinmektedir. Transformatörler oldukça yüksek standartlarda cihazlar olduğu için bu cihazların uzun süre kullanılabilmesinde birtakım malzemelerin de kaliteli olması gerekir. Bunlardan birisi de trafo yağı malzemesidir.

Trafo yağı birçok farklı özelliği ile ön plana çıkan ürünlerdir. Bazı trafo türlerinde kullanılması oldukça gereklidir. Bununla birlikte bu malzemenin mutlaka doğru bir şekilde kullanılması gerekir. Düzenli bir bakım çalışması ile trafo yağının sürekli kontrol altında tutulması gerekir. Firmamız trafo yağı konusunda müşterilerine beklentilerin ötesinde bir hizmet sunar. Bu süreçte kaliteli bir hizmet alınabilmesinde mutlaka sizlere bu trafo yağının satışını ve gereken durumlarda da bakım hizmetini sunarız.

Trafo Yağı Nedir?

Trafo yağı yüksek sıcaklılara karşı dayanıklı olan ve iyi bir elektrik yalıtımı yapan rafine mineral yağlardır. Bu yağlar birtakım trafolarda oldukça önemlidir. Bu yağların üretimi son derece titiz bir şekilde gerçekleştirilir. Bilimsel merkezlerde üretilen yağın risklerinin en aza indirilmesi için her türden çalışma detaylı olarak yapılmıştır. Bu yağların kullanıldığı trafolar şu alanlarda kullanılır:

 • Yüksek gerilim kapasitörleri
 • Floresan lamba balastlar
 • Yüksek gerilim anahtarları
 • Devre kesicilerin bazı türleri

Gibi alanlarda kullanılırlar. Son derece önemli olan trafo yağı kullanıcı gereksinimine en iyi şekilde yanıt vermektedir.

Trafo Yağlarında Olması Gereken Özellikler

Trafo yağlarında olması gereken birtakım özellikler vardır. Kullanıcılar bu özellikleri göz önünde bulundurarak profesyonel düzeyde bir hizmet alabilme imkanına sahip olabilir. Trafo yağı özellikleri arasında şunlardan bahsetmek mümkün olabilir:

 • Trafo yağları ışık altında temiz ve şeffaf bir görünüme sahip olmalıdır.
 • Yoğunluğu küçük olmasına dikkat edilmelidir.
 • Çok düşük olan sıcaklıklarda dahi katılaşmamalıdır.
 • İnce sıvı özelliğini her zaman muhafaza eden yağlar olmalıdır.
 • Yanma noktasının oldukça yüksek olması gerekir.
 • Isı iletiminin yüksek olmasına dikkat edilmelidir.
 • Soğumayı kolayca sağlaması gerekir.
 • Akıcılığının oldukça iyi olmasına dikkat edilmelidir.
 • Oksidadif bozulmaya karşı her zaman dayanıklı olması gerekir.

Bu yağların delinme geriliminin mutlaka yüksek olması gerekiyor. Yani yağı trafolarınızda kullanmadan önce en azından sene bir defa da olsa delinme ölçümlerini mutlaka yaptırmanız gerekiyor. Bu testler yapılmadığı taktirde yağların delinmelere neden olması durumu büyük zararlar ortaya çıkarabilir.

Trafo Yağı Nereden Alınır?

Trafolarda kullanacağınız yağların satışında firmamız oldukça profesyonel hizmetler sunar. Bu süreçte gereken her türlü hizmet desteğini sizlere sağlamaya özen göstermekteyiz. Firmamızdan profesyonel bir trafo yağı hizmeti alabilir ve kalite standartları yüksek bakım hizmetlerimizden de yararlanabilirsiniz. Her türden trafo konusunda gereksinim duyduğunuz hizmeti sizlere sağlıyoruz.

Bizlere ulaşmak Çok kolay, Sizde 2.El trafo Alıp, satmak veya Takas yapmak isterseniz. 0 505 004 07 02
Numaramızdan veya İletişim sayfamızda ki Form kısmında ulaşabilirsiz. Diğer Merak ettiğiniz soruları yorumlar kısmında belirtmeniz yeterlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir