Genel

Arızalı Trafo Bakımı

Arızalı Trafo Bakımı

Arızalı trafo bakımı ile trafoların daha uzun ömürlü olmasında önemli katkılar sunuyoruz. Trafolar son derece işlevsel cihazlardır. Bu büyük çaplı sistemlerin daha iyi standartlarda çalışabilmesi için her anlamda kaliteli hizmetler sunmaya çalışıyoruz. Trafolar bir diğer adı ile transformatörler, iki ya da fazla devre arasında gerçekleşen enerji akımını elektromanyetik bir indüksiyon ile sağlayan sistemlerdir. Bu sistemler son derece dayanıklı olacak şekilde üretilirler. Ancak zaman zaman bakımdan geçirilmeleri büyük bir önem taşır.

Arızalı trafo bakımı konusunda sektörün tüm dinamiklerine hakim çalışanlarımız ile hizmet veriyoruz. Her türden trafonun bakımı sırasında gerekli çalışmaları yapmaya da özen göstermekteyiz. Yılın belli dönemlerinde mutlaka bu sistemlerin belirli bakımlardan geçirilmeleri gerekir. Düzenli şekilde yapılan test ve koruyucu bakımlar sayesinde trafolar işlevlerini daha uzun bir süre devam ettirebilme imkanı bulabilirler. Uzun süredir trafo sektöründe bulunan firmamız her açıdan sizlere en iyi standartlarda hizmetler vermektedir.

Arızalı Trafo Bakımında Yapılması Gereken Kontroller

Arızalı trafo bakımı yılın belli döneminde mutlaka yapılması gerekir. Bu işlemler sırasında birtakım test ve kontrollerin de yapılması gerekir. Arızalı trafo bakımında ise kontrollerin düzenli bir şekilde gerçekleştirilmesi gerekir. Bu kontroller sırasında şu detaylar önemlidir:

 • Yağ kaçakları ve sızıntı yapan kısımlar belirlenmeli ve bu sorunlar giderilmelidir.
 • Trafo ve diğer parçaların dış kısımlarının temizlenmesi sağlanmalıdır.
 • Trafo kazanında mekanik kontroller yapılmalıdır. Boya isteniyorsa boyanmalıdır.
 • Buşinglerin kontrolü sağlanmalıdır. Kırık ve çatlaklar tamir edilmelidir.
 • Slikajel durumu kontrol edilmelidir. Aynı zamanda düzenlemeleri gerçekleştirilmelidir.
 • Ark boynuzlarının kontrolünün yapılması gerekir.
 • Bağlantı elemanlarının detaylı kontrolden geçirilmesi gerekir.
 • Yağ seviyesi ve sıcaklık göstergelerine bakılmalıdır.
 • Topraklama irtibat kontrollerinin yapılması gerekir.
 • Trafo yağ eksikliğinin tamamlanması gerekir.
 • Trafo kademesinin kontrolünün yapılması gerekir.
 • Yük altında kademe değiştirici bulunuyor ise mutlaka bakım talimatı uygulanmalıdır.

Tüm bu detaylara firmamızın profesyonel çalışanları detaylı olarak bakmaktadır. Aynı zamanda trafo bakımında gereken ölçümler de firmamız tarafından eksiksiz olarak yapılmaktadır.

Trafo Bakımında Yapılan Ölçümler

Trafo bakımında birtakım ölçümler yapılmaktadır. Bu ölçümler sayesinde arızalı trafo bakımı işlemi daha kusursuz bir şekilde yapılmaktadır. Bakımlar sırasında özellikle trafo izolasyon direnç ölçümü büyük bir önem taşır. Aynı zamanda trafo sargı direnç ölçümü de bu süreçte önemli noktalar arasında yer alır. Trafo topraklama direnç ölçümü ve trafo çevirme oranı ölçümü de yapılmaktadır.

Firmamız arızalı trafo bakımı hizmetini sizlere periyodik koşullarda sunmaktadır. Bu süreçte gerekli yağ analiz ölçümleri de firmamızın üzerinde titizlikle durduğu bakım rutinleri arasında yer alır. Trafoların işlevini yitirmeden kusursuz bir şekilde çalışmaya devam edebilmesi için her sene en az bir defa mutlaka bakımdan geçirilmeleri gerekir. Trafoların performansında bir düşme meydana gelmesi durumunda bizlerle iletişime geçerek gerekli çalışmaların yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Bizlere ulaşmak Çok kolay, Sizde 2.El trafo Alıp, satmak veya Takas yapmak isterseniz. 0 505 004 07 02
Numaramızdan veya İletişim sayfamızda ki Form kısmında ulaşabilirsiz. Diğer Merak ettiğiniz soruları yorumlar kısmında belirtmeniz yeterlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir