Genel

2. El Trafo

Satılık 2. El Trafo

2. el trafo satış işlemleri için en doğru adrestesiniz. 2. El trafoların satışları için, firmamıza ulaşan trafolar uzaman teknisyenlerimiz tarafından standart uygunluk testleri sağlanarak satışa sunulmaktadır. Ölçümler uluslar arası standartlara uygunluk sağlayacak şekilde yapılır ve raporların durumuna göre birimlere bilgi akışı sağlanır. Olumsuz bir raporlamada ilgili birimlere bilgi verilerek problemlerin giderilmesi sağlanır. Test biriminden geçen trafo standartlara uygunluk raporlaması ile beraber satış bölümümüze gönderilir. 

2. el trafo için firmamızda yapılan tüm test ve onaylardan sonra sizlerin satışına hazır hale getirmekteyiz. Gönül rahatlığı içerisinde satın alma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.  Firmamızdan ikinci el trafo alım ve satım işlemleri gerçekleştirilmektedir. Bu konularda yapacağınız her işlem için bizlere kolayca ulaşabilirsiniz.

2. El Trafo Alımı

Trafo transformatör cihazının kısaltılmışıdır. Trafo birden çok devre arasındaki enerji akışını sağlayan bir alettir. Yani mevcut enerjiyi tüm yaşama alanlarına dağıtan iletici güç kaynağı da diyebiliriz. Bu doğrultuda trafolar kulanı alanları ve bölge ve durumlara göre büyük küçük ve çeşitli özelliklerde üretilmektedir.2 el trafo alımı yaparken mutlaka kullanım amacına ve bulunduğunuz yere göre bir seçim yapmalısınız.

Tüm parçaların gerekli denetimlerden geçirilmiş ve raporlamasının yapıldığına dair belgelerinin olması gerekmektedir. Bizler 2. El trafo satışlarını yapmadan önce, mutlaka gerekli tespitleri sağlayıp raporlama yaparak uygunluğu onaylandıktan sonra satışa sunmaktayız. Bizler için önemli olan güvenli ve amacına hizmet edecek kapasiteye uygun trafoları satışa sunmaktır.

Bu doğrultuda titiz bir çalışmadan sonra sağlam ve kaliteli trafoları bünyemizde toplayıp uygun fiyatlarda satışını gerçekleştirmekteyiz. Trafoların güvenli kullanımı sağlanabilmesi bizim sorumluluğumuzda olup, tüm bakım ve onarım işlemleri tamamlanmaktadır. Her ne kadar ikinci el trafo alımı zorlayıcı olsa da seçimlerde gerekli araştırmalar sağlandıktan sonra rahatlıkla satın alınabilir.

2. El Trafo Tercihi

2. el trafoların seçiminde normal koşullar sağlandıktan sonra hiçbir sakınca yoktur. Fakat bu seçimi yaparken daha dikkatli ve özenli olunmalıdır. Bu seçimi yaparken, trafo daha önceden ne kadar kullanılmış, ne kadar sürede enerji sağlamaktadır, hangi amaçla kullanılmış ve kullanıldığı sırada gerekli bakımlar yapılmış mı? Bu aşamalara da dikkat edilmelidir.

 Biz bu doğrultuda tüm incelemeleri sağlayıp sorunsuz bir şekilde trafo satışını gerçekleştirmekteyiz. Bu hassasiyetlerin farkında olduğumuzdan uzaman kadromuz ile beraber tüm bu tespitleri yaparak varsa problemleri giderip değişim yapılması gerekli noktalarda da orijinal parçalar kullanarak güvenle kullanımının sağlanabileceğini onayını aldıktan sonra satış işlemine geçirmekteyiz. 

Sıfır trafolar alım konusunda zorlayıcı fiyatlara sahip olduğundan, 2 el sağlam ve uygun koşullara sahip olduğu tespiti ve onayı verilmiş bir trafo seçimi elbette daha akıllıca olacaktır. Ayrıca 2 el trafolar da bağlantı noktalarına çok önem verilmelidir. Bağlantılar üç şekilde bulunur; Yıldız bağlantı, zikzak ve üçgen bağlantı. İkinci el trafo alırken hangi bağlantılar uygulanacak bundan emin olduktan sonra sargılarına dikkat edilmelidir. Bu kapsamda bağlantı yaparken enerji sağlama alanı kadar, trafonun gerilimi ve dayanıklılık oranı da hesaplanıp dikkate alınmalıdır.

Trafolar alınırken dikkat edilmesi gereken birçok konuya deyinmiş olsak da, bunların yanı sıra en önemli hususlardan biride trafo binaları ve güvenliğidir. Trafo binası trafoyu dış etkenlere maruz bırakıp zarar görmememsini sağlamak için yapılmaktadır. Trafo binalarının sağlamlığı trafolarında daha uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır. Bu sayede trafoya dışarıdan gelecek her türlü müdahaleye karşı koruma sağlanmış olacaktır. Bizler firma olarak tüm bu konularda dikkat edilmesi gereken her türlü aşamada sizleri bilgilendirerek doğru bir 2. El trafo seçimi yapmanızda yardımcı olmaktayız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir